Jāāā!!! Mēs braucam uz 2026. gada Olimpiskajām spēlēm. Mūsu zeme - Latvija!

Komentāri[3] Bilžu galerija[38] 02.09.2024 13:43
Apsveicam Latvijas hokejistus un pasaulē labākos hokeja fanus - latviešus!

2024. gada 1. septembrī Arēnā Rīga Latvijas hokejisti uzvarēja spēcīgo Francijas izlasi.

Latvijas Hokeja valsts izlase ir kvalificējusies 2026. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Itālijā. Rezultāts 5:2 latviešu hokejistu labā - līdz ar to ceļazīme uz Milānu ir garantēta!

FOTOGALERIJA.
(googleAd)

Mūsējo ceļš uz Olimpiādi bija sīvs un sūri sāpīgs - pārbaudes spēlē ar Dāniju Rodrigo Ābols guva smagu zoda traumu - uz ledus bija asinis un spēle tika apturēta uz vairākām minūtēm, par ko pretinieks saņēma divu minūšu noraidījumu.

Savukārt TV6 komentētāji vairākkārt ironizēja, kā izcilais hokejists Miks Indrašis desmitiem reižu maigi noglāsta vārtu stabus, nespējot iedabūt ripu vārtos.

Zemgus Girgensons guva smagu traumu kājā un divās spēlēs nevarēja piedalīties.

Īsumā par spēli Latvija - Francija

Francija vislielāko triecienu saņēma otrā perioda sākumā, kad individuāli meistarīgi nospēlēja Rodrigo Ābols, ar ātrumu apspēlējot pretinieku aizsargu un skaisti realizējot ātro uzbrukumu. Tam sekoja Mārtiņa Dzierkala precīzs metiens 26. minūtē, panākot jau 4:1 Latvijas labā.

Francijas pārdomas otrajā pārtraukumā vēl smagākas padarīja Kristiāns Rubīns, 40. minūtē nogādājot ripu Francijas vārtos piekto reizi.

Trešajā periodā milzīgas intrigas par uzvarētāju vairs nebija, un, lai gan atsevišķi Francijas spēlētāji dažbrīd izrādīja lielas emocijas (piemēram, pēc noraidījuma metot nūju pa aizsargstiklu), Latvija pārliecinoši nosargāja pārsvaru. Vienus vārtus Francijai gan atguva Stefans da Kosta 57. minūtē, bet tas neko vairs nemainīja.
(googleAd)
Latvija - Francija 5:1 (2:1, 3:0, 0:1)
Vārti: 0:21 Bertrāns (Teksjē) 0:1, 5:08 Tralmaks (Rubīns) 1:1, 7:52 Ro. Bukarts (Jaks, Ločmelis, vair.) 2:1, 23:48 Ābols (Rubīns) 3:1, 25:18 Dzierkals (Jaks) 4:1, 39:32 Rubīns (Mamčics, Batņa) 5:1, 56:53 da kosta 5:2
Soda minūtes: 4:8
Metieni: 36:19
Vārtsargi: Kristers Gudļevskis - Kventēns Popijons
Tiesneši: Tobias Bjorks (SWE), Šons Makfalreins (USA)
(googleAd)

Uzziņai par spēli Latvija - Ukraina

2026. gada ziemas olimpisko spēļu kvalifikāciju ar uzvaru turpinājusi Latvijas izlase, kas ar 5:1 apspēlēja Ukrainu un tādējādi svinēja otro panākumu. Trīs piespēles Uvim Balinskim, vārti un piespēle Mikam Indrašim un Rihardam Bukartam.

Latvijas izlase spēlē pret Ukrainu bija pamainījusi sastāvu. Nespēlēja aizsargs Kristiāns Rubīns un uzbrucējs Zemgus Girgensons, kas tika saistīts ar nelielām mikrotraumām. Vārtos otro vakaru pēc kārtas stājās Kristers Gudļevskis.

Latvijas izlase dominēja praktiski visas spēles laikā un jau līdz otrā perioda beigām bija guvusi visus piecus vārtus. Divi no tiem tika gūti vairākumā, divu spēļu laikā nevienādos sastāvos iemestas piecas ripas.

Pirmie vārti gan bija jāgaida pietiekami ilgi. Spēles 15. minūtē pēc Mika Indraša piespēles ar skaistu metienu izcēlās Dans Ločmelis. Tas atraisīja Latvijas komandu, kas vēlāk turpināja pārspēt Ukrainas vārtsargu.

Par Latvijas izlases labāko spēlētāju atzina aizsargu un Stenlija kausa ieguvēju Uvi Balinski. Viņš maču pabeidza ar trīs rezultatīvajām piespēlēm.

Vārti un piespēle Rihardam Bukartam un Mikam Indrašim. Vēl ar precīziem metieniem izcēlās Roberts Bukarts, kā arī Haralds Egle, kurš gan pēc otrā perioda vairāk nespēlēja.

Tuvu tam, lai aizvadītu sauso spēli bija Kristers Gudļevskis, taču trešajā periodā viņš reizi kapitulēja. Praktiski no nulles leņķa metienu izdarīja Daniils Trahts, un tas, atsitoties pret latviešu vārtsargu, lidoja vārtos.
(googleAd)
Spēlē Gudļevskim vairākas reizes gan nācās arī glābt izlasi no vārtu zaudējuma, atvairot 16 no pretinieku izdarītajiem 17 metieniem. Latvijas izlase meta 38 reizes. Pēc trešajiem vārtiem Ukraina mainīja vārtsargu, taču tas neko daudz spēles gaitā nemainīja.

Svētdien plkst. 17:00 Latvijas izlasei izšķirošā spēle par tikšanu olimpiskajās spēlēs pret Franciju, kas Ukrainu un Slovēniju uzvarēja ar kopējo vārtu attiecību 12:3.

Ukraina - Latvija 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Vārti: 15:03 Ločmelis (Indrašis, Freibergs) 0:1, 16:10 Ro. Bukarts (Dzierkals, Balinskis) 0:2, 29:22 Egle (Daugaviņš, Balinskis, vair.) 0:3, 32:50 Ri.Bukarts (Balinskis, vair.) 0:4, 34:28 Indrašis (Ri.Bukarts, Jaks) 0:5, 48:27 Trahts (Zaharovs) 1:5
Metieni: 17:38
Soda minūtes: 10:4
Vārtsargi: Eduards Zaharčenko (no 29:22 Bogdans Djačenko) - Kristers Gudļevskis

Uzziņai par spēli Latvija - Slovēnija

''Arēnā Rīga'' 2026. gada ziemas olimpisko spēļu kvalifikāciju ar panākumu sāka Latvijas izlase, kas, trīs vārtus iemetot vairākumā, ar 4:2 pārspēja Slovēniju.
(googleAd)
Trīs piespēles Kasparam Daugaviņam, vārti un divas piespēles Rodrigo Ābolam.
 Latvijas izlase spērusi pirmo soli pretī iekļūšanai 2026. gada ziemas olimpisko spēļu turnīrā. Kvalifikācijas pirmajā spēlē ‘’Arēnā Rīga’’ ar 4:2 apspēlēta Slovēnija.

Trīs no četriem vārtiem guva pirmā maiņa, kuru veido Rodrigo Ābols, Kaspars Daugaviņš un Rūdolfs Balcers. Viņus laukumā sūtīja reizēs, kad bija jāspēlē vairākumā, un šis trijnieks nepievīla.

Daugaviņš spēli noslēdza ar trīs rezultatīvajām piespēlēm, bet Rodrigo Ābols ar vārtiem un divām piespēlēm. Vēl ar precīziem metieniem izcēlās Rūdolfs Balcers, Mārtiņš Dzierkals un Uvis Balinskis.

Slovēnijas izlase spēlēja nedisciplinēti, piecus no noraidījumiem nopelnot savā uzbrukuma zonā. Trijās reizēs Latvijas izlase sodīja slovēņus par disciplīnas neievērošanu.

Latvija nomētāja Slovēnijas vārtsarga Gaspera Krošeļja vārtus, izdarot veselus 54 metienus. Kristeram Gudļevskim darba bija krietni mazāk – 22 metieni, divas reizes viņam kapitulējot.

Pirmajā periodā pēc ātriem Uvja Balinska vārtiem ar to pašu atbildēja slovēņi, kuri izmantoja Latvijas kļūdu saspēlē. Roks Tičars ar spēcīgu metienu rezultātu izlīdzināja. Otros vārtus slovēņi iemeta otrajā periodā pie rezultāta 1:3.

Latvija rīt plkst. 20:00 turpinās turnīru pret Ukrainu, kas šodien ar 2:7 kapitulēja Francijai. Slovēņi dienas agrajā spēlē cīnīsies pret francūžiem.
(googleAd)
Latvija - Slovēnija 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Vārti: 1:21 Balinskis (Daugaviņš, Ābols, vair.) 1:0, 2:07 Tičars 1:1, 18:55 Balcers (Ābols, Daugaviņš, vair.) 2:1, 25:11 Dzierkals (Batņa, Ro.Bukarts) 3:1, 34:42 Mavers (Tomaževičs) 3:2, 38:33 Ābols (Daugaviņš, Egle, vair.) 4:2

saluazām FRA otrajā periodā 02.09.2024 19:38
Bija neticami, ka uzvarēs FRA, jo tie ir palikuši baigi spēcīgie. Foršs rezultāts
Supero! 02.09.2024 14:41